…η Ξάνθη (1-4), ο ΠΑΟΚ (0-4) και ο Βάζελος την περασμένη βδομάδα(4-1).
Μόνο που εκείνος δεν το θελε..

κοντός

4 responses to “Στα τέσσερα…

1. Μου επιτρέπεις μια ένσταση; Στο Ξάνθη-ΠΑΟ η Ξάνθη έκανε 4 ευκαιρίες και έβαλε 3 γκολ. Μετά την κλείσατε πίσω και εάν ο Σαριέγκι δε σημάδευε το περιστέρι στο 90+ θα μιλάγαμε για την ανατροπή της χρονιάς.

Στο σημερινό αγώνα η Ξάνθη έκανε πάλι 4 ευκαιρίες και έβαλε ένα γκολ (εκτός κι αν πιστεύεις πως ο Σταθάκης σημάδεψε καραμπόλα τείχος-δοκάρι και ο Λαμπριάκος δεν ήθελε να βάλει γκολ).

Για τον ΠΑΟΚ δε μπορεί να πει κανείς κάτι. Είναι δράμα όλη τη χρονιά.

2. Ως γκαβός συμφωνώ. Απλά ο κοντός (επειδή τον κουβέντιασα 🙂 ) άλλο θέλει να δείξει.
    Την αδυναμία να πάρουμε κάποια παιχνίδια που έπρεπε με όποιο τρόπο…

3. εγώ πάντως αν ήμουνα ΠΑΟ με αυτά που έβλεπα χθες στο ματς με τον Άρη θα το σκεφτόμουν πάρα πολύ αν πήγαινα ξανά γήπεδο.
    Και όντως υπάρχει δίκιο σε αυτό που λέτε. Δεν θέλει ο Τζίγκερ άραγες να πάρει τα παιχνίδια όπως ήξερε ο θείος;….

4. «Την αδυναμία να πάρουμε κάποια παιχνίδια που έπρεπε με όποιο τρόπο…»

Πριν φτάσει κανείς στον οποιοδήποτε τρόπο, πρέπει να λύσει τα δικά του εσωτερικά προβλήματα: Τσακωμοί στη προπόνηση, στο ημίχρονο ενός αγώνα, κατά την απολογία(;) παίκτη, ποιος θα βαρέσει το πέναλτυ. Μετά να ασχοληθεί λίγο με το τελείωμα των φάσεων (π.χ. στο 4-1 νομίζω πως στα πρώτα 20 λεπτά είχατε πατήσει τον ΟΦΗ, αλλά γκολ δε μπήκε) και μετά έπονται οι άλλοι τρόποι.

Ούτε βοηθάει το συνεχές μπινελίκι σε δύο άμπαλους(;) παίκτες. Αυτούς έχει η ομάδα, και δε φταίνε αυτοί εάν δεν υπάρχουν άλλοι καλύτεροι ή εάν υπάρχουν, δεν φταίνε αυτοί που δεν παίζουν οι καλύτεροί τους.

Σκέψου πως όλα τα παραπάνω είναι λυμένα και για τον Ολυμπιακό και για την ΑΕΚ.